Αγώνες - Τελική Κατάταξη "Τουρνουά 2017"

Πίνακας αγώνων - αποτελεσμάτων (23/6/2017)

 

                                COURT 1  -  POLITIA                                   COURT 2  -  AENK
 
  DAY TIME GameNr.                    OPPONENT TEAMS RESULT Game Nr.                        OPPONENT TEAMS RESULT
  22/6/2017 9.30 - 11.00 1 IRONI Ness Ziona  -  KK DINAMIK Beograd 42-99 7 Istanbul Buyuksehir B. 1  -  KK PANTER Nikšić  70-60
  11.20 - 12.50 2 U16 N.T. Ukraina  -  ALYA Istanbul 102-34 8 PARTIZAN Scopje  -  Istanbul Buyuksehir B. 2 71-57
  14.10 - 15.40 3 KK DINAMIK Beograd  -  DEREE American College of  Greece 62-50 9 KK PANTER Nikšić  -  AEK Peristeri 92-54
  16.00 - 17.30 4 ALYA Istanbul  -  KAO Melissia Athens 71-84 10 PARTIZAN Scopje  -  AENK 62-46
  19.00 -20.30 5 IRONI Ness Ziona  -  DEREE American College of Greece 59-66 11 Istanbul Buyuksehir B. 1  -  AEK Peristeri  79-33
  21.00 - 22.30 6 U16 N.T. Ukraina  -  KAO Melissia Athens 122-56 12 Istanbul Buyuksehir B. 2  -  AENK 40-58
                             
  23/6/2017 8.00 - 9.30 13 IRONI Ness Ziona  -  ALYA Istanbul  92-59 16 AEK Peristeri  -  Istanbul Buyuksehir B. 2 43-49
  10.00 - 11.30 14 KK DINAMIK Beograd  -  KAO  Melissia Athens 87-42 17 Istanbul Buyuksehir B. 1  -  AENK 54-58
  12.00 - 13.30 15 U16 N.T. Ukraina  -  DEREE American College of Greece 69-47 18 PARTIZAN Scopje  -  KK PANTER Nikšić 61-51
  16.00 - 17.30 19 IRONI Ness Ziona  -  AEK Peristeri 55-43 22 ALYA Istanbul  -   Istanbul Buyuksehir B. 2 48-57
  18.00 - 19.30 20 KAO  Melissia Athens  -  DEREE American College of Greece  52-69 23 Istanbul Buyuksehir B. 1  -  KK PANTER Nikšić  76-62
  20.00 - 21.30 21 KK DINAMIK Beograd   -  U16 N.T. Ukraina 54-62 24 AENK   -  PARTIZAN Scopje  61-55
                             
  24/6/2017   COURT 3  -  ZIRINION (auxiliary)      
  10.00 - 11.30 25 KAO  Melissia Athens   - KK PANTER Nikšić  56-57 27 IRONI Ness Ziona  -  Istanbul Buyuksehir B. 2 66-50  
  12.00 - 13.30  26 DEREE American College of Greece W 20  - Istanbul Buyuksehir B. 1 W23 68-65 28 ALYA Istanbul   -  AEK Peristeri  54-40
                                         COURT 4  -  ΑΕΝΚ      
  15.00   Competitions            
  15.30 - 17.00 29 KK DINAMIK Beograd   - PARTIZAN Scopje  95-62      
  17.30 - 19.00 30 U16 N.T. Ukraina   -  AENK  77-44      
  19.30   Awards  -  Closing Ceremony      
  20.30   PARTY      
                       Ranking              
 
 
    1st place  National Team of Ukraine              
        2nd place AEN Kifissia - Greece                
        3rd place KK Dinamik Beograd - Serbia              
        4thth place Partizan Scopje - FYROM                
        5th place Deree American College of Athens - Greece            
        6th place Istanbul Bujuksehir Belediyesi - Turkey            
        7th place KK Panter - Montenegro                
        8th place Melissia BC - Greece                
        9th place Ironi Ness Ziona -Israel                
        10th place IBB 2 Istanbul - Turkey                
        11th place Alya Ismir - Turkey                
        12th place AEK Peristeri -Greece                

 

all rights reserved | developed & hosted by Jetnet ©